درباره ایران جاب

پاکا را بهتر بشناسیم

ارکان شرکت پاکا

پاکا را بهتر بشناسیم
پاکا یک شرکت قدرتمند انفورماتیکی است که در بستر اشتغال جمهوری اسلامی ایران متولد شد و با معطوف کردن فعالیت های خود به این حوزه، محصولات متعدد و ارزشمندی را در راستای تسهیل و ارتقای اثربخشی خدمات اشتغال به جامعه کاریابی کشور هدیه کرده است و افتخار می کند که وفادارانه، پتانسیل خود را صرف تحقیق، پژوهش و تولید فناوری های بدیع نماید.
موسسین این شرکت انفورماتیکی از سال 1379 در حاشیه فعالیت مستقیم در حوزه R & D کاریابی غیردولتی، برای اولین بار در ایران، اهتمام خود را به تولید دانش فنی و فناوری اطلاعات در حوزه جمع آوری آمار منابع انسانی، فرصت ها و پتانسیل های شغلی کشوری، پردازش داده ها و مکانیزم های کارآمد اطلاع رسانی در فضای اشتغال ملی، مصرف نموده لیکن موجودیت مستقل شرکت در سال 1394 بعنوان یک شرکت با مسئولیت محدود ثبت گردید. یکی از فعالیت های بنیادی که این شرکت از بدو فعالیت بدان پرداخت، تئوریزه نمودن دانش کاریابی بومی بر اساس تجارب جهانی و نیز ابزارهای نرم افزاری جهت تجهیز دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی ها به روشمندی و اتوماسیون عملیات بود.
نرم افزار سابک یا «سامانه اطلاع رسانی الکترونیک بازار کار»، سامانه هوشمند عملیات کاریابی در کشور است که به عنوان شناخته شده ترین محصول خدمات کاریابی به شمار می رود، از جمله مهم ترین و فراگیرترین محصولات شرکت پاکا یا «شرکت پیمان اتحاد کاریابی های آریایی» بوده است که کیفیت و اثربخشی آن مورد تأیید وزارت کار و رفاه اجتماعی و همچنین کانون انجمن های صنفی کارفرمایی دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی سراسر کشور می باشد.
شایسته ذکر است که نسخه هوشمند کنونی و قابل عرضه سامانه سابک راه بسیار پرفراز و نشیبی را در خلال بالغ بر 15 سال که از تولد آن می گذرد طی نموده و دوازده نسل را طی کرده تا امروز به عنوان برترین ابزار دفاتر پیشرفته کاریابی در ایران مورد استفاده قرار گیرد.
درباره ایران جاب

با نام خدا

 زندگی حرفه ای مدیران دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی در سراسر ایران اسلامی، مشحون از سختیها و سرسختی هایی بوده که به حق، پشتوانه و عامل اصلی به منصه ظهور رسیدن پرتال ملی ایران جاب، می باشد.ادای احترام به ساحت زحمت کشان بی مدعای این حرفه و مطرح نمودن منافعی که از رهگذار حضور این این رزمندگان، در سنگر اشتغالزائی، نصیب ملت شریف ایران شده و می شود، یکی از انگیزه های مهمی بوده که به خلق این پرتال منجر شد.

هدف عالیه راه اندازی این پرتال، تعدیل شایسته منابع انسانی کشور بوده که از ناحیه اتصال منابع پراکنده و خدمات پردازشی دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی کشور و ایجاد نظام صحیح مشاوره و اطلاع رسانی، به شرح زیر، قابل حصول است: 

 

 1.    تأمین منابع مشاوره ای و دسترسی آسان مدیران و کارفرمایان به گستره ی نیروی انسانی کارآمد و بالقوه کشور

 2.  افزایش بهره وری بخشهای اقتصادی به سبب امکان انتخاب و در اختیار گرفتن نیروی کار شایسته  

 3.   هدایت نیروی کار و دسترسی آسان کارجویان به فرصتهای شغلی متنناسب با مهارت ها و رغبت های خود در کل کشور

 4.  توسعه انسانی حاصله که برآیندی  خواهد بود از انگیزش نیروی کار کشور به سبب یافتن مشاغل متناسب

 5.  توسعه منابع مشاوره ای قابل ارائه به کارجویان، دانشجویان و جوانان جویای مشورت

 6.  امکان ترسیم اطلس منابع انسانی و فرصتهای اشتغال کشور به عنوان زیرساختی جهت اصلاح تدریجی نظام کلان آموزشی کشور از منظر شفاف شدن کمبودها و مازادها

 7.  همت به افزایش سود عملیاتی دفاتر کاریابی

 8. ایجاد توجیه اقتصادی برای تأسیس دفاتر کاریابی در شهرها و مناطق محروم 

دیگر منافع ملی که می تواند پیرو گسترش و قوت این پرتال در فاز بعدی آن حاصل گردد نیز به شرح زیر است: 

 1.   رصد جابجائی نیروی کار کشور و فراهم آمدن امکان مدیریت مسیر حرکت آنها

 2.  فراهم آمدن منابع آماری مستند برای تعیین نرخ بیکاری، نرخ اشتغال و نیز حجم واقعی اشتغالزائی

 3. امکان مدیریت اثربخش یارانه ها و پرداخت های دولتی در حوزه اشتغال و کارآفرینی و رفاه اجتماعی

 4.   دستیابی به آرمانهای انسانی قانون اساسی مبنی بر حق آحاد جامعه در داشتن شغل مناسب  

شرکت پیمان اتحاد کاریابی های آریایی (پاکا)

ارکان شرکت پاکا
کلیه حقوق مادی و معنوی پرتال مربوط به شرکت انفورماتیکی پاکا بوده و هرگونه کپی برداری ممنوع می باشد.
Hosted @ IRANJOB | Powered By PAKA GROUP