طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی 2000 فرصت شغلی در اردبیل ایجاد می‌کند

1397/05/24
طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی 2000 فرصت شغلی در اردبیل ایجاد می‌کند
عنوان خبر: طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی 2000 فرصت شغلی در اردبیل ایجاد می‌کند
تاریخ ثبت: 1397/05/24

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محمد پورقلی ظهر امروز در نشست با فرماندار شهرستان مشگین‌شهر اظهار داشت: طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی از جمله طرح‌های مهم در راستای اشتغال بوده که در کشور اجرا می‌شود و برنامه‌ریزی شده در قالب این طرح دو هزار فرصت شغلی در استان اردبیل ایجاد شود.

وی آشنایی کارآموزان با محیط کار واقعی و ایجاد خودباوری در بین آنها، پایداری مشاغل سنتی و صنایع دستی، کاهش هزینه‌های جذب نیروهای فاقد مهارت، استفاده از ظرفیت آموزشی بنگاه‌های اقتصادی و کمک به این بنگاه‌ها برای شناسایی و جذب نیروهای دارای مهارت و مستعد را از جمله اهداف اجرای این طرح برشمرد و گفت: امیدواریم بتوانیم شاهد دستیابی به اهداف مورد نظر از اجرای این طرح باشیم.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل بیان کرد: برنامه‌ریزی شده تا کارآموزان در واحدهای تولیدی یک هزار و ۲۰۰ ساعت آموزش ببینند و در این زمینه برنامه‌ریزی اساسی و لازم انجام شده است و اجرای این طرح زمینه برای شناسایی و جذب نیروهای کار مستعد را فراهم آورده و از هزینه‌ها و زمان مورد نظر برای این امر برای واحدهای تولیدی کاهش می‌دهد.
پورقلی افزود: از اختصاص بیش از هفت میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز کارگاه‌هی آموزشی فنی و مهارتی در سطح استان اردبیل خبر داد و افزود: با صرف این هزینه ۵۲ کارگاه آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در سطح استان تجهیز شده و زمینه برای ارائه آموزش های کیفی‌تر فراهم می‌شود.
فرماندار شهرستان مشگین‌شهر نیز در این دیدار اظهار کرد: در حوزه آموزش‌های فنی و مهارتی ظرفیت‌های مناسب و بالایی در مرکز فنی و حرفه‌ای این شهرستان برای آموزش افراد وجود دارد و می‌تواند نیازهای منطقه را در این حوزه برطرف کند.
اکبر صمدی با تاکید بر تخصیص مناسب اعتبارات در نظر گرفته شده برای آموزش فنی و حرفه‌ای در مشگین‌شهر تصریح کرد: آموزش‌های ارائه شده در مراکز فنی و حرفه‌ای نقش مهمی در اشتغالزایی و رفع مشکل بیکاری دارند که انتظار می‌رود افزایش تعامل و همکاری‌ها را در این حوزه شاهد بوده و بتوانیم زمینه‌ساز توسعه فرصت‌های شغلی در استان شویم.

کلیه حقوق مادی و معنوی پرتال مربوط به شرکت انفورماتیکی پاکا بوده و هرگونه کپی برداری ممنوع می باشد.
Hosted @ IRANJOB | Powered By PAKA GROUP