ایجاد 760 فرصت شغلی در استان زنجان پیش‌بینی شده است

ایجاد 760 فرصت شغلی در استان زنجان پیش‌بینی شده است
عنوان خبر: ایجاد 760 فرصت شغلی در استان زنجان پیش‌بینی شده است
تاریخ ثبت: 1396/05/23

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به برنامه جامع اشتغال فراگیر در کشور، گفت: ایجاد ۷۶۰ فرصت شغلی در استان زنجان پیش‌بینی شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از استانداری زنجان، محمدرضا یوسفی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، با بیان اینکه طرح جامع اشتغال فراگیر در کشور تدوین و اجرایی می شود، اظهار کرد: در این برنامه ایجاد ۴۰ هزار فرصت شغلی در سطح کشور پیش بینی شده که در برش استانی برای استان زنجان این میزان ۷۶۰ فرصت شغلی در رسته های مختلف اقتصادی است.
وی به سه محور مهم طرح های اشتغال فراگیر در استان و کشور اشاره کرد و افزود: افزایش مهارت آموزی و اشتغال جوانان، ایجاد فرصت های شغلی مناسب و پایدار و آموزش مهارت‌های لازم در محیط کار واقعی از اهداف طرح های کارورزی اشتغال فراگیر محسوب می شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به ساز و کارهای اجرایی پیش بینی شده در طرح اشتغال فراگیر، تاکید کرد: این طرح برای جوانان ۱۸ تا ۲۳ سال در یکی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای به منظور کسب مهارت در محیط کار واقعی با هماهنگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و اداره کل آموزش فنی حرفه ای ارائه و به یکی از واحدهای دارای مجوز معرفی می شود.
یوسفی با بیان اینکه مشوق هایی برای واحدهای تولیدی پیش بینی شده است، افزود: پوشش مسئولیت مدنی، پرداخت ۲۷۰ تا ۳۵۰ هزار تومان به کارورز و معافیت های حق بیمه کارفرمایان به منظور جذب کارورز لحاظ می شود.
وی به برش استانی پیش بینی اشتغال فراگیر در بخش های مختلف استان اشاره کرد و گفت: در بخش کشاورزی یک هزار و ۷۸۰ شغل، در حوزه صنعت، معدن و بازرگانی ۳ هزار و ۲۹۱ فرصت شغلی، در بخش خدمات و سلامت یک هزار و ۵۵۳ شغل، در حوزه گردشگری یک هزار و ۸۰۹، در حمل و نقل ۲۳۵ شغل، در بخش ارتباطات ۲ هزار و ۳۲۲ و در حوزه فرهنگ و هنر تامین ۶۱۹ فرصت شغلی پیش بینی شده است.

کلیه حقوق مادی و معنوی پرتال مربوط به شرکت انفورماتیکی پاکا بوده و هرگونه کپی برداری ممنوع می باشد.
Hosted @ IRANJOB | Powered By PAKA GROUP